سازه بنایی چیست

کلمه بنایی در فرهگ فارسی به معنی گل کار ذکر شده است اما بناّیی یا سازه بناّیی یا میسونری (به انگلیسی: Masonry) به نوعی از سازه گفته می‌شود که در ساخت آن از واحدهای مستقل به صورت لایه‌ای استفاده می‌شود و در میان لایه‌ها از ملات استفاده می‌گردد. معمولا در ساخت سازه‌ها یا دیوارهای بنایی از مصالحی مانند آجر، سنگ (زمین‌شناسی)، سنگ مرمر، سنگ خارا، تراورتن، سنگ آهک،بلوک سیمانی،cast stone، بلوک شیشه‌ای، اندود گچ و سیمان و کاشی استفاده می‌شود.

روش های پایدار سازی گود

دلیلی که برای پایدار سازی گود وجود دارد خطری است که یک گود می تواند برای ما به همراه داشته باشد. ریزش دیواره گود به داخل که می تواند باعث اضافه شدن هزینه های خاکبرداری جدید و افزایش کلی هزینه ها باشد.

دانستنی های اسکلت فلزی

اسکلت فلزی از زمان های دور مورد استفاده قرار گرفته شده است در زمان های اولیه از فلز چدن در اسکلت های فلزی استفاده می شد که به مرور جای خود را به آهن های کم کربن یا همان چکش خوار دادند که به وسیله این اسکلت ها فلزی می توانستند سازه هایی با طرح ها و شکل های مختلف و تنوع بسیار بالا را طراحی کنند

بتن آرمه

بتن آرمه به عنوان یک گزینه قابل اعتماد برای ساخت بسیاری از سازه‌های کوچک و بزرگ محسوب می گردد؛ به طوری که شاید بتوان از آن به عنوان مهم ترین ماده ساختمانی موجود با کاربردی فراگیر در تمام دنیا نام برد.امروزه بسیاری از ساختمان‌های کوچک و بزرگ، پل‌ها، سد‌ها، تونل‌ها، کانال‌ها، مخازن و تانک‌ها، دیوارهای حائل، لوله‌ها و روسازی‌ها از بتن آرمه ساخته می شود.

هرآنچه درباره نیلینگ باید بدانید

معنی کلمه نیلینگ نیلینگ چیست؟ چگونگی عملکرد روش نیلینگ در خاک تاریخچه نیلینگ روش اجرای نیلینگ

کلینیک ساختمانی

کلینیک ساختمانی یک مکان یا سازمان می باشد که در آن به ارائه محصولات ساختمانی ،خدمات ساختمانی ، خدمات فنی و مهندسی ساختمان ،خدمات اجرایی ساختمان ،ساختمان سازی ،آموزش نیروهای فعال در صنعت ساختمان و مشاوره تخصصی به ساختمان سازان و مهندسین ساختمان می پردازد.

دیوار پیش ساخته

دیوارهای پیش ساخته از تازه ترین روش‌های ساختمان سازی است که جایگزین مناسبی برای آجر نما، آجر توپر رسی، سفال، پانل‌های فلزی، بلوک‌های گچی و.... می باشند. دیوار پیش ساخته کاربردهای گوناگونی در ساختمان سازی دارند.

فونداسیون ساختمان

فونداسیون ، شالوده ، پی سازی در فرهنگ فارسی به این شرح می باشد . مجموعة مصالحی که در فونداسیون سازی ساختمان به کار رفته است .معادل آن در زبان انگلیسی کلمه Foundation می باشد.

شناخت انواع بلوک

قطعات تولید شده با جنس و ابعاد مختلف جهت پرکنندگی سطوح دیوار و سقف ، که با توجه به جنس و نجوه تولید کابرد های مختلف و مزایای را جهت ساختمان سازی به همراه دارند.بلوک سیمانی (باربر ، توخالی ، توپر ،‌ معمولی ) ، بلوک سبک ( aac ، ليکا ، گازي ، پوکه اي ، پوکه اي سبک، بلوک پوکه ای لیکا) بلوک سفال، بلوک های پلی استایرن

پارکت چیست

پوشش کف اتاق در دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که طراحان داخلی کف اتاق را پایه اصلی دیزاین و طراحی خانه می دانند. پارکت های چوب یکی از قدیمی ترین و بهترین کفپوش ها محسوب می شود که از دیرباز تا کنون مورد استقبال و استفاده همگان قرار گرفته است.

مشاهده سبد درخواست