انواع دیوار پوش ها

انواع دیوار پوش ها

دیوار ها بخشی از خانه هستند که با تغییر در ظاهر آنها میتوان تاثیر زیادی در زیبایی کل فضای منزل داشت . در این متن انواع دیوار پوش ها ارائه شده است.

دیوار پوش های خارجی باید مقاوم در برابر باران ، سایش و نور مستقیم خورشید باشند . آجر، سیمان ، سنگ ، شیشه ، ورق های کامپوزیت جزو دسته دیوار پوش های خارجی ساختمان به حساب می آیند . 

دیوار پوش های داخلی خانه که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم می توانند متنوع تر تولید شوند زیرا عامل مقاومت نقش کمتری داشته و زیبایی عنصر مهمتری است. 

دیوار پوش های پی وی سی:

این دیوار پوش ها در اولین مرحله بعد از سفت کاری ساختمان یه آسانی نصب میشوند و این امر از بسیاری هزینه های اضافی میکاهد. این دیوار پوش ها قابل شست و شو با مواد غیر اسیدی و ضد حشره و ضد باکتری هستند.

طرح اصلی و رنگ آن ها باید با دقت انتخاب شود زیرا به آسانی تعویض نمی شوند.

دیوار پوش های پی وی سی در مقابل رطوبت و حرارت زیر 85 درجه پایدارند. اشتعال نا پذیر و قابل انعطاف اند.

این دیوار پوش ها در سه نوع مسکونی ، اداری و تجاری در دو حالت عمودی و افقی تولید و استفاده می شوند.

دیوار پوش های حمام و سرویس بهداشتی:

سرویس های بهداشتی و حمام به دلیل فضای خاص و مرطوبی که دارند نیازمند کفپوش یا دیوار پوش های متفاوتی هستند که به بررسی پوشش های دیوار میپردازیم.

سطوح این مکان ها در معرض رطوبت هستند پس امکان رشد انواع قارچ ها و باکتری ها در مجاورت آنها زیاد است.

در نتیجه باید از مصالحی استفاده شود که قابل شست و شو نظافت باشند و مقاومت آنها بالا باشد.

علاوه بر دیوار ها ،  سقف و قسمت های انتهایی دیوار نیز مشمول این ویژگی میشوند. بدین منظور از رنگ  های روغنی قابل شست و شو و یا مصالحی حاوی چسب  و رزین که پایداری زیادی در برابر رطوبت دارند استفاده میشود.

دیوار پوش های پی وی سی گزینه مناسبی برای پوشش سطوح سرویس های بهداشتی و حمام است. این دیوار پوش ها به آسانی از طریق نر و مادگی به هم متصل شده و بی نیاز از بنایی و کثیف کاری هستند.

این دیوارپوش ها را میتوان بر روی دیوار هایی که لوله از درونشان رد شده است نیز نصب نمود.

به تازگی استفاده از کاغذ دیواری های مخصوص با رنگ های متنوع و شاخص در سرویس های بهداشتی و حمام بسیار مرسوم شده است. از آنجایی که تعویض این پوشش های دیوار از تعویض کف پوش ها یا دیگر اجزا راحت تر است میتوان تنوع زیادی به ظاهر سرویس های خانه بخشید.

پوشش دیگری که در حمام و سرویس های بهداشتی خانه استفاده میشود و پرکاربرد ترین است کاشی و سرامیک میباشد.

در این فضا ها استفاده از کاشی های مستطیل شکل به بزرگ تر نشان دادن فضا کمک میکند.

برای نو آوری در دکور حمام میتوان از کاشی های شیشه ای کوچک استفاده کرد. این کاشی ها در صورت بخار گرفتن ظاهر زشتی به دیوار ها می دهند . بهتر است در صورت انتخاب این نوع کاشی از سایز کوچک آن استفاده شود.

دیوار پوش آشپز خانه:

یکی از زیبا ترین گزینه ها برای پوشش دیوار های آشپز خانه استفاده از کاشی های فوق کم عرض است که علی رقم مشکل بودن نظافت آنها ظاهری بسیاد دلچسب ایجاد میکنند.

استفاده از سنگ های آنتیک  برای ساختن آشپز خانه ای مدرن و زیبا نیز انتخابی مناسب است.

برخی از این نوع سنگ های آنتیک به علت شفافیت و انعکاس نور بالا ظاهری فلزی و براق و دلچسب ایجاد میکنند .

کاشی های 1 سانتی متری موسوم به کاشی های استخری که دارای بافت های ظریف هستند از دیگر گزینه های جذاب برای پوشش دیوار های آشپز خانه است.

دیوار پوش های چوبی در طرح ها و  رنگ های مختلف برای ست شدن یا نشدن با رنگ کابینت ها میتوانند در آشپز خانه استفاده شده و فضای گیرایی برای دوستداران طبیعت ایجاد کنند.

رنگ کردن دیوار های آشپز خانه یا استفاده از کاغذ دیواری میتواند در ساختن آشپز خانه ای جدید کمک کند.

دیوار پوش های چرمی:

نوع جدید و مدرنی از دیوار پوش ها هستند و برای فضاهای مسکونی ، اداری ، تجاری ، هتل ، لابی  و پارکینیگ و هتل و ... کاربرد دارند. در ابعاد 40*40 و 30*60 و با ویژگی های عایق حرارت ، عیق صدا ، جذب کننده صده و سپر آتش تولید میشوند.

 

دیوار پوش های سنگی:

که امروزه برای ایجاد فضای آنتیک بسیار رواج دارد. این نوع دیوار پوش در نقاط کانونی منزل مانند پشت تلوزیون ، بخشی از دیوار نشیمن ، شومینه و ... استفاده می شوند .

دیوار پوش های آلومینیومی:

این دیوار پوش ها به صورت قطعات کوچک کامپوزیت در طراح های مختلف تک رنگ یا ترکیبی تولید می شوند . دارای چسب دو طرفه بوده و به راحتی در هر قسمت دیوار بر سطوح افقی یا عمودی  نصب می شوند 

 

مشاهده سبد درخواست