در ایران صنعت ساختمان‌سازی بین ۸ تا ۱۰ سال از دنیا عقب‌تر است.

در ایران صنعت ساختمان‌سازی بین ۸ تا ۱۰ سال از دنیا عقب‌تر است.

صنعت ساختمان سازی در ایران بدون توجیه اقتصادی تلقی می‌شود و شاید این مهم‌ترین مشکلی است که در این حوزه وجود دارد.

به گزارش به تام  به نقل از خبرگزاری تسنیم حامد مظاهریان در مراسم افتتاحیه همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان که در سالن صبا برگزار شد، گفت: آموزش سیستم بی.ام.آی توسط دانشگاه‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.در ابتدا برای اجرایی شدن این موضوع دولت ساختمان‎هایی را در اختیار این سیستم قرار داده تا بتواند آموزش آن را آغاز کند.

 مظاهریان ، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساختمان پلاسکو یک بنای باستانی نبود، تصریح کرد: باید برای رفع تضادهایی که ممکن است در یک مجموعه مانند پلاسکو به وجود بیاید اقداماتی در دستور کار قرار گرفته و پیش‌بینی‌های لازم انجام شود.

وی با اشاره به اجباری‌بودن اجرای سیستم بی.‌ام.‌آی در انگلستان، بیان کرد: با استفاده از این روش این دولت توانست هزینه‌های ساختمان‌سازی را 33 درصد کاهش داده و 55 درصد به صادرات افزوده است.

وی در ارتباط با معضلات موجود در صنعت ساختمان در ایران، خاطرنشان کرد: اینکه این صنعت در ایران بدون توجیه اقتصادی تلقی می‌شود مهم‌ترین مشکلی است که در این حوزه وجود دارد.

مظاهریان اینطور ادامه داد: همچنین روند ساخت و ساز در ایران به علت وجود بروکراسی‌های اداری بسیار طولانی شده و باید گفت صنعت ساختمان در کشور ما بین 8 تا 10 سال از دنیا عقب بوده و باید بتوانیم این فاصله را جبران کنیم در غیر این صورت مهندسان ما نمی‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند.

مظاهریان سیستم بی.‌ام.‌آی را یک انقلاب در ساختمان‌سازی دانست و تصریح کرد: این سیستم به یکپارچگی اطلاعات ساختمان کمک کرده و می‌توان با مدل سازی برای ساخت به یک ایده واحد رسید.

 

مشاهده سبد درخواست