تخریب 50 درصدی سقف طبقه هفتم پاساژ علاءالدین

تخریب 50 درصدی سقف طبقه هفتم پاساژ علاءالدین

تا به امروز 100 درصد دیوارها و 50 درصد سقف طبقه هفتم تخریب شده و مابقی سقف نیز ظرف دو هفته آینده تخریب خواهد شد.

به گزارش به تام  به نقل از ایسنا ،فرماندار تهران ضمن رد برخی اظهارات درباره مخالفت شورای تامین شهرستان تهران در خصوص تخریب طبقه هفتم پاساژ علاء الدین گفت: تا به امروز 100 درصد دیوارها و 50 درصد سقف طبقه هفتم تخریب شده و مابقی سقف نیز ظرف دو هفته آینده تخریب خواهد شد.

عیسی فرهادی در سومین جلسه شورای اداری شهرستان تهران در سال 95 گفت: متاسفانه اخیرا بحث‌هایی در خصوص تصمیم گیری تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین در شورای تامین شهرستان تهران مطرح شده بود که لازم بود ضمن تشریح ابعاد مختلف این پرونده از شورای تأمین دفاع کنم؛ البته به هیچ عنوان علاقمند به ورود به مناقشات نبودیم اما لازم است که شهروندان در جریان ابعاد مختلف این پرونده باشند.

از سوی برخی دستگاه‌ها به ویژه پس از حادثه تلخ پلاسکو و اقدام با ارزشی که در خصوص آواربرداری ساختمان پلاسکو با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری تهران انجام شد، و حدود 30 هزار تن آهن آلات و نخاله از محل این حادثه آواربرداری شد؛ اظهار نظرهای مختلفی در خصوص پاساژ علاءالدین مطرح شد. البته در خصوص ساختمان پلاسکو شورای تامین برای روشن شدن ابعاد این موضوع همه اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

فرماندار تهران ادامه داد: با شکایت مالک ساختمان علاءالدین به رأی کمیسیون ماده 100 ، پرونده به دیوان عدالت اداری رفت و نهایتا حکم کمیسیون ماده 100 مورد تایید قرار گرفت و برای تخریب این طبقه رعایت اصول ایمنی مورد تاکید قرار گرفت.

در شورای تأمین شهرستان تهران مقرر شد برای تخریب طبقه هفتم کلیه اصول ایمنی رعایت شود تا این تخریب به بهترین شکل ممکن انجام شود و شیوه تخریب به گونه‌ای باشد که آسیبی به هیچ فردی وارد نشود. در حال حاضر نیز 100 درصد دیوارهای طبقه هفتم و 50 درصد سقف این طبقه تخریب شده و مابقی آن نیز ظرف دو هفته آینده تخریب خواهد شد.

وی تاکید کرد: ظرف سه سال گذشته در حوزه شهرستان تهران 2500 حکم تخریب اجرایی شده که در سنوات گذشته بی سابقه بوده است.

 

مشاهده سبد درخواست